Sludinājumu servisa Docka.lv lietošanas noteikumi


1. Lietotājs – privātpersona vai juridiska persona, kas ievieto sludinājumus Docka.lv.

2. Sludinājumu serviss Docka.lv paredzēts lojālu lietotāju sludinājumu ievietošanai un turpmākai publicēšanai internetā .

3. Ievietojot sludinājumu Docka.lv, lietotājs piekrīt Docka.lv lietošanas noteikumiem.

4. Ievietojot sludinājumu Docka.lv, lietotājs piekrīt, ka lietotāja personas dati tiek apstrādāti saskaņā ar LV likumdošanu.

4.1. Sludinājumu serviss Docka.lv teksta un grafisko reklāmu rādīšanai izmanto reklāmas kompāniju ārpakalpojumus. Šīs kompānijas var izmantot informāciju (izņemot personisko informāciju - vārdu, adresi, e-pastu vai telefona numuru) par to, kādas web-lapas tiek apmeklētas un piedāvāt tieši Jūs interesējošu preču vai pakalpojumu reklāmu.

5. Ja Docka.lv nav pieejams ilgāku laiku, sludinājumu publikācijas termiņi attiecīgi tiek pagarināti, izņemot gadījumus, kad Docka.lv nav pieejams atsevišķu interneta provaideru vainas dēļ.

6. Jebkuras sludinājuma teksta, speciālo lauku, kontaktinformācijas kā arī sludinājuma termiņa izmaiņas pēc sludinājuma publikācijas nav iespējamas.


Sludinājumu satura noteikumi:

7. Sludinājumi netiek pieņemti ( tiek izdzēsti ), ja:

7.1 Sludinājumā ir pretlikumīga, amorāla, apvainojoša, krāpnieciska informācija, teksts vai pievienotais attēls.

7.2 Sludinājums ievietots neatbilstošā vai daļēji neatbilstošā Docka.lv sadaļā.

7.3 Sludinājumi, kuri nesatur precīzu detalizētu preces, pakalpojumu vai vakances aprakstu vai kuros netiek norādīta svarīga informācija (piemēram: produkta kvalitāte, stāvoklis, materiālis, izmēri, funkcionalitāte, izmantošanas nianses,pieļaujamā lietošanas sfēra ) un pēc attēla nav iespējams identificēt iepriekš minētas datus vai kopumā teksts un fotogrāfijas ir maldinošas.
Pārkāpumu piemēri:
- Sludinājumā par auto pārdošanu netiek norādīta informācija, ka automašīna ir avārijas stāvoklī un tika remontēta.
- Sludinājumā par mēbeļu pārdošanu netiek pieminēta informācija, ka mēbeļu komplekts kurš ir redzāms attēlā atšķiras no piegādātajām precēm.

7.4 Tiek piedāvāts vairāk nekā viens produkts vai pakalpojums, ja sludinājuma teksts ir vispārīgs ar nenoteiktu piedāvātā objekta aprakstu. ( Piem. Jebkuri piezīmjdatori, dažādi modeļi un t.t.) Katrā sludinājumā ir atļauts publicēt tikai vienas noteiktas preces vai pakalpojuma piedāvājumu, norādot detalizētu aprakstu un precīzu cenu. Fotogrāfijās vajadzētu būt redzāma tikai viena noteikta prece, kura tiek aprakstīta sludinājuma tekstā. Vienā fotoattēlā jābūt redzāms tikai viens preces rakurss (skatīt 9.9 un 9.10 punktus)

7.5 Sludinājumā tiek piedāvāts pašlaik Latvijā neeksistējošs objekts.
Piemērs: "Ranault Laguna II, auto atrodas Anglija", "Divistabu dzīvoklis, māju pabeigs nākamgad"

7.6 Sludinājuma tekstā vai pievienotajā attēlā (izņemot speciālos laukus) parādās tālrunis, e-pasts, www links vai cita kontaktinformācija.

7.7 Sludinājumā nepareizi aizpildīti speciālie lauki, vai ir nekorekta, kļūdaina informācija.

7.8 Sludinājumā norādīta cena neatbilst patiesībai vai nav minēts par papildu izmaksām. Cenai jābūt galīgai bez jebkuriem papildu nosacījumiem.
Pārkāpumu piemēri:
- Tiek pārdots telefons Samsung Ase 2, cena pēc vienošanas. Atbilstošā laukā tiek norādīta cena 11 Euro.
- Sludinājumā par ceļojuma pārdošanu, tiek norādīta cena, kurā nav iekļauta aviobiļetes izmaksa.
- Cenā nav iekļauts PVN (attiecībā uz juridiskām personām)
- Norādot cenu par vienu nomas dienu 25 Euro, bet minimālais iespējamais nomas termiņš sakas no 3 dienām.

7.9 Netiek pieņemti attēli un fotogrāfijas, kuras neatbilst sludinājuma tekstā aprakstītam piedāvājumam, kā arī sliktā kvalitātē, ja nevar redzēt preces stāvokli. Fotogrāfijās vajadzētu būt redzama tikai viena prece, kura tiek aprakstīta sludinājuma tekstā. Fotogrāfiju izmantošana, piemēram, līdzīga telefona vai analogiskas automašīnas, nav atļauta. Aizliegti vispārēja tipa fotoattēli, kur pārdošanas objekts ir pārstāvēts starpā citiem objektiem un nav dominējošs attēlā

7.10 Ar fotogrāfijām vai attēliem, kuri satur pārāk spilgtu fonu, nedabīskā krāsā, foto izveidota izmantojot grafisku redaktoru (kolāža), ka arī fotoattēli, kuri satur dominējošus uzrakstus, grafiskus ieliktņus, logotipus, kontaktinformāciju vai efektus, kas maina dabisko estētisko attēla izskatu.

7.11 Sludinājuma teksta pirmajā rindiņā vārdi vai vārdu daļas tiek izceltas ar lielajiem burtiem.
Piemērs: "Pārdodu JAUNU motociklu ...", "Pārdodu Mazu Namiņu Laukos".

7.12 Sludinājuma teksts pirmajā rindiņā tiek izcelts ar servisa simboliem, papildus atstarpēm, punktiem utt..
Piemērs: "Pārdodu // auto // Honda". ", "Pārdodu ..:: mazu ::.. namiņu ;)".

7.13 Pirmajā rindiņā satur vārdus: Akcija, Izpārdošana, Īpašais piedāvājums, Vislabākā cena, Super piedāvājums , Uzmanību, New un citus mārketinga saukļus, kuri ir paredzēti, lai piesaistītu lietotāju uzmanību un izceltu sludinājumu kopējā sarakstā. Kā arī sludinājumi saturošie pirmajā rindiņā informāciju, kura nav tieši saistīta ar pārdošanas objektu, piemēram, veikala nosaukumu, adresi utt.

7.14 Sludinājumā tiek pārkāptas autortiesības vai preču zīmju tiesības.

7.15 Sludinājuma teksts rakstīts citā valodā, izņemot latviešu, krievu vai angļu.

7.16 Sludinājumā daudz pareizrakstības kļūdas.

7.17 Sludinājumā tiek prasīta jebkāda priekšapmaksa par piedāvāto objektu vai pakalpojumu.

7.18 Sludinājums domāts informācijas par lietotājiem vākšanai.

7.19 Par sludinājumu sūdzas daudz citu lietotāju.

7.20 Sludinājumā noklusēta svarīga informācija.
Piemērs: pārdodot auto netiek pieminēts, kas auto ir pēc avārijas.

7.21 Sludinājums bez attiecīgās licences numura un konkrētas uzņēmuma kontaktinformācijas, ja objektam vai pakalpojumam nepieciešama licenzēšana.

7.22 Sludinājumā tiek piedāvāts darbs web čatā, erotiska foto un video filmēšana, jebkurā veidā seksuāla pakalpojumu sniegšana.

7.23 Sludinājumā tiek piedāvāta preču vai pakalpojumu izplatīšana izmantojot tīkla mārketingu MLM. Piedāvājumi ar pelnīšanas iespējām internetā saistitām ar reģistrēšanos, klikšķiem vai citiem apšaubāmiem darbības veidiem.

7.24 Sludinājumā tiek piedāvātas cigaretes, alkohols (izņemot kolekcijas), prekursori, kontrolējamie medikamenti, bīstamas vai kaitīgas vielas un produkti, kā arī pēc CE normām nesertificētas preces.

7.25 Sludinājumā tiek piedāvāts kontrafakts vai kontrabanda.

7.26 Daudzkārtējos sludinājumos internēta norāde (links) atver lietotāja mājas lapas pirmo lapu. Atļauts norādīt linku, kurš atver internēta lapu ar produkta aprakstu, kas tiek piedāvāts sludinājumā.

7.27 Sludinājumi ir no personāla atlases vai nodarbinātības aģentūrām, izsolēm un citiem sludinājumu servisiem. Kā arī, netiek pieņemti sludinājumi saturošie tekstā vai attēlos cita sludinājumu servisa, izsoles vai nodarbinātības aģentūras logotipu vai reklāmu. Netiek pieņemti publicēšanai interneta linki, kuri satur norādes uz citiem sludinājumu servisiem.

7.28 Sludinājumā tiek piedāvāti okulta veida pakalpojumi - astroloģija, zīlēšana utt.

7.29 Sludinājumā tiek meklēti jebkāda veida uzkrājumi, ziedojumi.

7.30 Sludinājumi par darba iekārtošanos ārpus Latvijas.

7.31 Satur norādes uz resursiem, kuri nekorekti apkalpo apmeklētājus, atver uznirstošos logus, ieslēdz skaņas pavadījumus vai veic citas ļaunprātīgas darbības vērstas pret apmeklētājiem vai informācijas sistēmām; satur preču vai pakalpojumu piedāvājumus, kurus aizliegts izvietot Docka.lv sludinājumos.

7.32 Satur norādes uz lapām, kuras tiek pārslogotas ar web skaitītājiem, reklāmas blokiem, norādēm uz citam lapām. Tāpat, ja lapās ir maz informācijas, novecojušs saturs vai ir ļoti zemas kvalitātes izgatavojumi, kā arī satur norādes uz lapām, kuras nav saistītas ar sludinājuma saturu.

7.33 Sludinājumā ir emocionālas nokrāsas teksts, izsaucieni, aicinājumi, lozungi, deklarācijas un jautājumi. Aizliegts izmantot izsaukuma un jautājuma zīmes vai citus simbolus, lai piesaistītu uzmanību. Sludinājuma tekstam jābūt tikai informatīvam.

7.34 Sludinājumi par auto pārdošanu ar nobraukuma skaitītāju, kurš ir samazināts vai norādīts nepareizi; ar fotogrāfijām, kurās numura zīmes ir paslēptas vai aizstātas, vai vispār bez Latvijas numura zīmēm; kā arī, ja norādits cits neatbilstošs izlaiduma gads vai ar citām krāpnieciskām darbībām.

7.35 Sludinājumi atkārtojas ar vienādu tekstu vai satur identiskas norādes. Katra sludinājuma tekstam jābūt unikālam ar norādi uz konkrētu produkta aprakstu, kas tiek piedāvāts sludinājumā.

7.36 Sludinājumi, kuri var būt orientēti uz nepieprasītās korespondences un reklāmas brošūras izplatīšanu, saistīti ar citām uzbāzīgām reklāmas metodēm vai agresīvu mārketingu.

Kārtības noteikumi:

8.1 Ja atkārtoti vai ļaunprātīgi tiek pārkāpti Sludinājuma satura noteikumi, Docka.lv administrācijai ir tiesības liegt lietotājam turpmāku sludinājumu iesniegšanu un slēgt profilu. Profila slēgšanas gadījumā personīgajā kontā atlikusī summa tiek atgriezta lietotājam.

8.2 Sludinājumu serviss Docka.lv ir tiesīgs sniegt informāciju par lietotāju LR policijai, tiesu iestādēm un cietušajām personām pēc oficiāla pieprasījuma LR likumdošanas kārtībā.

Pušu atbildība

9.1 Lietotājs pilnā mērā ir atbildīgs par sludinājuma saturu, LR likumdošanas un Sludinājumu servisa Docka.lv lietošanas noteikumu, autortiesību, saimniecisko tiesību un preču zīmju pārkāpumiem.

9.2 Sludinājuma servisa Docka.lv administrācija un īpašnieki nav atbildīgi par zaudējumiem vai neērtībām saistītām ar sludinājumu saturu, Docka.lv darbību vai nepieejamību, izņemot Sludinājuma servisa Docka.lv lietošanas noteikumu 5.punktu.

Noteikumu izmaiņu kārtība:

10. Sludinājumu servisa Docka.lv lietošanas noteikumi var tikt mainīti, izmaiņas stājas spēkā no publikācijas brīža Docka.lv lapā.

Datums: 30.01.2015